Translate

wtorek, 7 października 2014

NASZ CZŁOWIEK W DONBASIE 2Nie będę siedział w Anglii przed telewizorem i słuchał kłamstw faszysty Poroszenki – powiedział sobie Darek i ruszył walczyć u boku powstańców w Donbasie.


Od soboty 3 października 2014 roku mamy jeszcze jednego naszego człowieka w Donbasie. Dariusz Lemański  to pierwszy Polak, który oficjalnie i przed kamerami wstąpił w szeregi armii Donieckiej Republiki Ludowej. Chce walczyć z ukraińskimi faszystami i pomagać powstańcom Noworosji w walce o wolność .


Darek ma 46 lat, jest z zawodu kucharzem, wcześniej pracował na emigracji w Wielkiej Brytanii. Ma doświadczenie wojskowe, bo służył w polskiej armii w piechocie. Umie strzelać z kałasznikowa.  

Wkurzyły go powtarzane w kółko telewizyjne kłamstwa o sytuacji na Ukrainie, więc wsiadł w samolot i przyleciał do Kijowa. W stronę Donbasu przebijał się różnymi środkami lokomocji.

– Jadę szukać krewnego, który zaginął w czasie wojny – tłumaczył napotkanym po drodze patrolom ukraińskiej milicji i wojska. Ukraincy za każdym razem zabierali mu paszport, a za jego oddanie żądali łapówki w postaci 20, 30 funtów. Potem jakoś go przepuszczali. Po drodze ukraińscy żołnierze obrali go ze wszystkiego. Stracił pieniądze, telefon komórkowy, bagaż, a nawet kurtkę. W punkcie werbunkowym Donieckiej Armii Ludowej w Doniecku przyjęto go z otwartymi ramionami. Został nakarmiony, napojony i ubrany w ciepłą odzież – kurtkę brygady szturmowej.   Pierwszy wywiad z Darkiem nakręcił brytyjski dziennikarz telewizyjny Graham Philips, który pracuje dla stacji Russia Today. W materiale umieszczonym na You Tube i na Twitterze została pokazana strona z paszportu Darka z pełnymi danymi osobowymi. Filmik został upowszechniony na FB. I od tamtej pory rozpoczęło się polowanie z nagonką na Polaka, który - wbrew temu, co od miesięcy sączy się z polskojęzycznych mediów – ośmielił się ruszyć na pomoc Noworosji.Błyskawicznie posypały się materiały utrzymane w jednakowym tonie. Dariusz Lemański stał się negatywnym bohaterem takich mediów jak „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita” i „Gazeta Polska Codziennie” (a dokładnie należący do niej portal internetowy niezalezna.pl). Niezalezna.pl walnęła z grubej rury, bo zapytała o zdanie ABW. – Sprawa jest nam znana. Analizujemy ją – odpowiedział anonimowy rzecznik ABW.

Ekipa TVP INFO wybrała się do Słońska, który w paszporcie Darka widnieje jako miejsce jego urodzenia, by tam kopać w księgach parafialnych kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, szukając świadectwa chrztu (sic!). Dziennikarze telewizyjni szukali też śladów Lemańskiego w Policach pod Szczecinem. 


Wszystkie medialne relacje nawet nie udają dziennikarskiego obiektywizmu wobec Darka. Czuć  w nich silne emocje, których nawet nie usiłowano ukryć. No, bo jakże to, Polacy? Pierzemy wam mózgi od tylu miesięcy, a tu nagle zjawia się koleś, co tak sobie zwyczajnie jedzie do Donbasu i wstępuje tam do powstańczego wojska? Chce strzelać z kałacha do ukrów? Chce walczyć o wolność waszą i naszą? Nie do pomyślenia! Trzeba takiego zaszczuć i zniszczyć, bo na co on sobie pozwala? Trzeba go shejtować obrzydliwymi komentarzami pod tekstami w Internecie, aby nikomu innemu taki pomysł nie przyszedł do głowy!Przy okazji oberwało się Grahamowi Philippsowi, który został oskarżony o to, że pracuje dla „służącej Kremlowi” stacji Russia Today, a także Dawidowi Hudźcowi, jedynemu polskiemu korespondentowi wojennemu w Donbasie, którego niezalezna.pl nazwała zdrajcą.  Na zdjęciu: od lewej Dawid Hudziec, Oksana (z telewizji Noworosji), Dariusz LemańskiKorzystałam z następujących źródeł:1.      Hudziec Dawid, „Darek przyjechał, miał dość kłamstw”, Kronika Narodowa, 6.10.2014, www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com...z...darek...

2.      Philips Graham, informacje z konta na Facebooku i Twitterze

3.      Stefańczyk Rafał, kaien, zbyt, rs „Ze Słońska do Donbasu. Polak w szeregach separatystów. Ekipa TVP znalazła ślad”, TVP INFO, 6.10.2014

4.      Węglarczyk Bartosz, „Oto Polak walczący w siłach rebeliantów w Donbasie”, Rzeczpospolita 4.10.2014

5.      Wilgocki Michał, „Dariusz, rebeliant z Polski. Do Doniecka z brytyjskiej restauracji”, Gazeta Wyborcza 5.10.2014

6.      „Zdrajcy w służbie Rosji! Polacy walczą w Donbasie”, niezalezna.pl , 6.201014


8 komentarzy:

 1. Kolejny bardzo dobry artykuł , gratuluje świetnego pióra . Dodam tyle , że dla kogoś kto przebył długą drogę z Anglii do Doniecka żeby walczyć w słusznej sprawie , pogróżki zależnej.pl i tym podobnych potworków są hmmmm żałosne ?
  Dawid Hudziec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za dobre słowo. Komplementy łykam z przyjemnością :)))
   Myslę, że Darek sobie poradzi. I Ty też!
   Najbardziej mnie rozbawiły poszukiwania "telewizorów", co ryli w księgach parafialnych. I to telewizja publiczna. Boję się pomyśleć, na co wpadnie TVN;)

   Usuń
 2. Polska uznała Noworosję jako niepodległe państwo?
  http://polskiportal.net/classifieds/2906/674/polska-uznala-noworosje-jako-nie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, bardzo ciekawy link, dziękuję serdecznie! Z tego, co tam piszą, wychodzi na to, że Polska uznała Noworosję jako niezależne państwo. Nie chcieli, a uznali, a to ci dopiero! :)))

   Usuń
 3. Pani Mario, jest Pani albo sowieckim agentem, albo calkiem chora. Prosze przyjmowac polopiryne. Nie myslalem, ze takie stany moga w rzeczywistosci istniec. Prosze wybaczyc, wiecej juz Pani czasu nie zajme. I z jednej, i z drugiej strony to strata czasu. Uklony. De Nieswicz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Mario, pan Konrad jest albo trollem, albo generalnie nie rozumie, że prawdziwa demokracja na tym polega,że wolno kazdej osobie mieć swoją opinię )) Czy nie żyjemy w Polsce wolnej i niepodległej?!!! Nie radzę przyjmować polopirynę)))))))))))))))))))) Z wyrazami szacunku dla Pani

   Usuń
  2. Po konsultacjach społecznych na Fejsie, doszliśmy do wniosku, że Panu Konradowi trzeba podziękować i zalecić mu stoppery do uszu, plaster na czoło i czopki do dupy :))))

   Usuń
 4. Przemysław Pomietło masz na czapce taką gwiazdę jak "żołnięrz'' gwałcący polki od 17.09.1939 do 1989 i ty jesteś polak!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Tu można coś pisać!